Казка про козака та сучасні реалії – глава 5

Десь за три дев’ять земель від козакової землі мешкав один бридкий троль, підлий, злий, до грошей та до чужого добра ласий. За його жорстоке поводження не тільки з іноземцями, а навіть зі своїми близькими, мав прізвисько хам. Отож мло і підбурило того хама напасти на свого сусіда Єгудіма, понівечити його родину і вигнати їх з власної хати. Довго вмовляти хама не довелось. Підступно напав він на Єгудімів дім і наробив там багато лиха.

Та Єгудім теж не пальцем роблений. Відповів так войовничо, що Оона вмить залишила Козака і побігла до Єгудіма засуджувати його за різку відповідь хаму. Червонохреська почала метушитися між Козаком та Єгудімом. Навіть дядечко Сем розгубився, кому допомогу насамперед надавати – Козаку чи Єгудіму?


А світова спільнота, хвора на толерастію (хворобу, що викликається зайвою толерантістю до покидьків, які окрім власних бажань, нічого знати не хочуть), майже подуріла. Якісь там акції протесту почала проводити, верещати на всіх кутках, розповідаючи дурниці, що Єгудім не має права хаму по-хамські відповідати, а повинен з ним поводитися лагідно та культурно і чемно його вмовляти, терплячі від того знущання і зневагу.

З хамом лагідно та культурно? Геть показилися, чи що? Може, ще й з орком треба лагідно? Нехай вже той хам позабув, скільки усіляких гараздів Єгудім для його родичів зробив, і годував, і лікував, на те він і хам. А світовій спільноті соромно!

Тая толерастійна спільнота так розпустила усіляких хамів по всьому світові, що вони приїздять до чужих міст зі своїх країн і починають там наводити свої порядки, вимагаючи, щоб ті, до кого вони приїхали теж ставали такими, як вони, замість того, щоб переймати культуру місць, до яких емігрували. А толерасти очами блимають і сподіваються на культурне вирішення питань, коли хами вже починають трощити їхні будівлі, підпалювати автівки та чинити інший непотріб.

Отож і б’ються – Козак з орком, а Єгудім з хамом, захищаючи свої домівки, а увесь світ спостерігає, замість того, щоб за допомогою сучасної зброї терміново знищити і орка, і хама, або змусити їх припинити терористичні дії проти їнших людей та народів. Бо скільки вже можна дивитися, як Козак та Єгудім стікають кров’ю та бідкаються, щоб повернути своїх рідних та відстояти кордони рідних земель, і нічого суттєво не робити, а тільки перейматися та засмучуватися?

© Лєка Веселка, грудень 2023

(Далі буде…)

Попередня 4 глава тут.

Похожие записи

Loading spinner
вверх