Казка про козака та сучасні реалії – глава 2

Мабуть, вас цікавить, чому Козак без сучасної зброї опинився? Так я вам розповім.
Був в козака дід на прізвище Кравець. І мав той дід йадерну зброю. І ще була така зброя у дядечки Сема, тітоньки Бріти та в тітки Ерефії. Але отім трьом не дуже подобалося, що у Кравця є така сама зброя, що в них, і домовились вони між собою, ту зброю в Кравця відібрати, щоб він був менш могутнім за них і залежав від їхніх примх.

Знали вони, що полюбляє Кравець випити чогось гаряченького і добряче погуляти. Отож дядечко Сем узяв віскі й пиво, а тітка Ерефія чимало горілки, ще тітонька Бріта передала декілька пляшок джину, та й підкотили до Кравця у гості. Кравець дуже зрадів – вельмишановне панство завітало. Гостинний був, проставив їм на стіл справжнього українського самогону та приховану від жінки пляшку спотикача.


Сиділи за столом довго, ласували, доки Кравець не наклюкався до безтями. Отут вже тітка Ерефія і дядечко Сем за нього і взялися. Кажуть, навіщо тобі та йадерна зброя, стільки клопоту з нею, доглядати треба, ще й відповідальність яка! Довго вмовляли, розповідаючи про те, що в них і сарайчики для зберігання міцніше, і діти доросліше, і запевнили, що як тільки знадобиться Кравцю чи його нащадкам, то вони вмить на захист всієї його родини і їхнього добра встануть.

– Віддай нам ту зброю, а ми тобі гарантію безпеки на папірці надамо!
І підсовують під руку той клятий папірець під назвою «Будапеський меморандум», хай би його пес з будки й з’їв! А Кравець з п’яних очей узяв та й підписав того папірця, наче розум втратив. Так і залишив своїх нащадків без йадерної зброї з якимись старими залізяками совкового зразка, що зберігалися з того часу, як він разом з Ерефією та іншими тим совком в одній пісочниці колупалися. А в подальшому взагалі своєю обороноздатністю не дуже переймався, сподіваючись обмине його лиха година.

© Лєка Веселка, грудень 2023

(Далі буде…)

Попередня 1 глава тут.

Похожие записи

Loading spinner
вверх