Біле та Чорне

Ніщо поступово перетворювалося на Щось – на якусь стуктуровану точку в однорідному просторі, відмінну від усього, що його оточувало і, водночас, вбирало це оточення. У якийсь момент точка виявила себе сферою з дивним забарвленням (треба вам сказати, що сфера мала таку особливість – вміти розглядати себе зсередини і зовні з усіх боків): з якого боку вона б на себе не дивилася – хоч зверху, хоч знизу, хоч праворуч, хоч ліворуч, бачила себе ця сфера наполовину білої, наполовину чорної. Причому всередині білої половинки виднілося щось чорненьке, а в середині чорної світилося щось біленьке.

Перебувала в такому стані сфера доти, доки їй не набридло перекочуватися кулькою-м’ячиком з одного боку на інший, розвиваючи у собі здібності візуалізації, ментальності та творіння. Підібравши відповідні до свого комфортного світовідчуття форми, вона раптом різко розділилася на двох крилатих істот – білого і чорного ангелів. Чи варто говорити, що у білого ангела в грудях стукало чорне серце, а у чорного – біле? Інакше з цієї сфери нічого путнього вийти і не могло.

Ангели одразу ж почали між собою поєдинок (по-ЄДИН-ок). Спочатку напівсферичні ангели боролися за допомогою крил, потім у них почали вимальовуватись тулуби, руки, ноги, голови, і вони перейшли в рукопашну сутичку. Зрозуміло, всі перемоги і поразки були лише тимчасовими, оскільки поєдинок мав продовжуватися доти, доки ці два ангели не стали б знову одним цілим. У перервах між боротьбою ангели сиділи тісно обнявшись, згадуючи своє безтурботне існування у нерозділеному стані.

Іноді, заради різноманітності, ангели випускали з рук промені і продовжували бій на них, як на мечах. Треба сказати, що заради того ж різноманіття, голови та інші частини тіл ангелів не завжди нагадували людські, але щойно у своїй зовнішності змінював що-небудь один ангел, другий тут же являв йому його відображення, тільки в іншому кольорі.

Незабаром чорно-біла гама випромінювань ангелам набридла, і білий раптом забарвився у сім різних кольорів. Чорний тут же відповів тим самим. Тепер зовсім не розібрати, хто є хто. Хіба що в білого ангела кольорові відтінки мали світлий характер, а в чорного – темні, немовби приглушені тони.

Позмагавшись в такому стані деякий час, кожен з ангелів розділився на сім – по одному з кольорів, що їх фарбують. Так замість двох крилатих істот, що становлять наше Щось, стало чотирнадцять і поєдинок пішов у пропорції сім на сім.

Чи має сенс казати, що кожен із кольорових ангелів повторив подвиг свого прабатька, розділившись також на енну кількість? Звичайно, з кожним поділом, ангелятка ставали все менше і менше, і, природно, в них менше і менше залишалося первозданної сили та цілісності.

Правда, була допущена деяка вільність, ангелочки вже могли собі дозволити мати різні зовнішності, але суть процесу залишалася незмінною – з одного та іншого боку завжди була рівна кількість істот, що входять до складу кожного з них. Інакше неможливо. Рівновага порушиться. Тому всяких зайвих сутностей, що порушують рівновагу, доводилося долучати до тих, що вже є, а тих, які особливо не піддавалися, розпорошувати в просторі.

І так тривало донині. Нарешті, цей нестримний поділ дійшов майже до межі, визначеної в своєму розростанні, і не за горами початок зворотного процесу повернення в лоно. Просто кажучи, кожна окрема частина має знову з’єднатися з рівними собі частинами, щоб скласти ту сутність, з якої відокремилася брунькуванням. А та, у свою чергу, об’єднатися з ще більшою сутністю, і так до самого кінця, до тієї самої точки, яка була Ніщо.

Далеко не кожному поборнику справедливості сподобається моя байка. Втім, якщо ви зазирнете в саму глибину свого серця (якщо вам, звичайно, це вдасться!), то побачите там двох ангелів, що обіймаються, – білого з чорним і чорного з білим серцями, що кличуть і захоплюють вас в одне й те саме місце. Куди б це, га?!

© Лека Веселка, січень 2025

Авторский перевод сказочки, опубликованной под названием «Добро и Зло» 20.08.2012 г.

Похожие записи

Loading spinner
вверх

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *